Fudbaleri Real Madrida pobijedili su Barselonu u gostima 3:1 u prvom meču Superkupa Španije.

Najbolji igrač svijeta Kristijano Ronaldo obilježio je meč. Portugalski fudbaler ušao je u igru u 58. minutu, ali mu je i to bilo dovoljno da napravi šou na Kamp Nou.

Ronaldo je u 80. minutu nakon sjajne kontre svog tima ostao 1 na 1 protiv Pikea i sa lakoćom našao prostor za šut i loptu poslao savršeno preciznim udarcem u mrežu. Nije propustio momenat da na terenu gdje je dočekan salvama zvižduka, pokaže ten, pa je skinuo majicu i dobio žuti karton.

#Ronaldo, what a goal!!#BarcaReal 1-2#FCBRMA pic.twitter.com/FoScmvD9Yn

— Luca Veneruso (@il_lidl) August 13, 2017

Ništa neuobičajno, ali je minut kasnije sve to dobilo drugačiji ton. Nakon duela sa Matuidijem Ronaldo je pao. Sudija je procijenio da je u pitanju simulacija zbog čega mu je dao drugi žuti karton. Najbolji igrač svijeta bio je toliko ljut da je čak i gurnuo sudiju sa leđa, ali je ipak napustio teren.

Is this why he's considered the best? #ronaldo pic.twitter.com/OcaiBEzn5M

— Edwuin Ceron (@Cedwuin) August 13, 2017

Inače drugo poluvrijeme meča donijelo je more šansi i uzbuđenja, a sve je pogotkom je otvorio Pike. On je savladao svog golmana nakon ubacivanja Marsela.

Poravnao je Mesi iz penala, koji je iznudio Suarez, nakon simulacije i iznuđenog kontakta sa Navasom, ako ga je uopšte i bilo.

Konačan rezultat postavio je Asensio savršeno preciznim udarcem kojim je loptu od prečke poslao u mrežu Ter Štegena, nakon nove sjajne kontre svog tima.

Real ima veliku prednost, ali je Barsa imala dosta šansi tako da to garantuje zanimljiv revanš.