Fudbaleri Crvene Zvezde remizirali su protiv Bate Borisova 1:1 u prvom kolu Lige Evrope.

Sudar dva crnogorska reprezentativca u Beogradu donio je podjelu bodova. Stojković je igrao odlično na boku za Zvezdu, a na drugoj strani Mirko Ivanić mogao je i do gola, ali je u prvom poluvremenu pogodio prečku.

Gosti su bili opasniji u prvom dijelu, ali je Zvezda dominirala u drugom poluvremenu. Radonjić je dao jedini gol, a bilo je još nekoliko izglednih prilika. Kazna za promašaje stigla je preko Signeviča koji je iskoristio asistenciju našeg Ivanića.

Vardar je primio čak pet golova od Zenita u Skoplju. Kokorin je bio dvostruki strijelac, upisali su se i Dzjuba, Ivanović i Rigoni.

Lacio je slavio preokretom na gostovanju Viteseu 3:2. Naš Adam Marušić igrao je čitav meč, a golove za goste dali su Parolo, Imobile i Murđija.