Reprezentacija Belgije plasirala se na Mundijal, dok je prava drama nastala u grupi A nakon kiksa Francuza.

Šveđani su se oporavili od poraza protiv Bugarske i sa 4:0 osvojili su Bjelorusiju. Na vrijeme su gosti otvorili rivala, preko Forsberga su poveli u 18. minutu, a već do odmora su riješili pitanje pobjednika, Niman je u 24. dao gol, a Berg 13 minuta kasnije za ubjedljivih 0:3. Konačan rezultat postavio je Grankvist sa penala šest minuta prije kraja.

Šveđani su na taj način stigli do 16 bodova samo jedan manje od Francuza. Holandija zaostaje tri boda poslije pobjede nad Bugarskom od 3:1.

Holanđani su prije nekoliko dana primili četiri gola na gostovanju Francuskoj, ali su bili sigurni pred domaćim navijačima.

Proper je bio čovjek odluke pošto se dva puta bio strijelac. Blind je upisao dvije asistencije, a u strijelce se upisao još i Roben. Jedini gol za Bugare djelo je Kostadinova koji je u 69. minutu smanjio na 2:1.

Francuska je šokantno bez golova remizrala sa Luksemburgom. Imali su domaćini ogroman broj šansi, naročito u prvom dijelu, najbliži golu bili su nakon slobodnog udarca Grizmana koji je pogodio prečku, a na kraju su mogli i da izgube.

Gerson Rodriges je u 79. minutu istrčao kontrapad i pogodio stativu, a nakon posljednjeg sudijskog zvižduka krenulo je veliko slavlje gostiju i zagrljaji za heroja golmana Žubera.

6. Bjelorusija 5

Igralo se i u grupi B gdje su Farska ostrva minimalno pobijedila Andoru. Vrlo važnu pobjedu u toj grupi ostvario je Portugal, minimalno protiv Mađarske 1:0.

Andre Silva na dodavanje Kristijana Ronalda je riješio meč pa Porgual i dalje ima šansu da stigne Švajcarsku.